Електронний цифровий підпис WebZvit: робота з квитанціями.
12-04-2013
Використовувати електронний цифровий підпис для шифрування і підпису звітів на сервісі WebZvit «Електронне підприємство» дуже просто. У цьому можна переконатися прочитавши весь цикл наших статей про використання ЕЦП:
Електронний цифровий підпис - користуйтеся з легкістю
Як працювати з електронним цифровим підписом на WebZvit.
Як працювати з електронним цифровим підписом на WebZvit - частина друга, відправка звітів.
У результаті ми вже розглянули як налаштувати сервіс для використання ЕЦП, як підписати звіт, а тепер звернемося до заключної операції - читання квитанцій.
Як ви вже могли зрозуміти з попередніх матеріалів відправка підписаного і зашифрованого звіту в державні органи відбувається автоматично після накладання електронного підпису та шифрування. Також автоматично виконується прийом квитанцій, про що сервіс повідомляє за допомогою спливаючої підказки на робочому столі.
Переглянути квитанції можна двома способами: по-перше за допомогою кнопки на спливаючій підказці про квитанції, по-друге за допомогою меню дій над звітом у вікні архіву звітів.
У разі якщо в момент перегляду квитанцій в сервісі будуть не розшифровані квитанції, то вам буде виведено вікно запиту електронного підпису печатки підприємства або підпису підприємця, у якого немає печатки. Після успішного зчитування електронного ключа печатки буде відкрито вікно з текстом присланих квитанцій.
Крім тексту прийнятих квитанцій звіту необхідно зберігати і оригінали підписаних документів згідно чинного законодавства. На сервісі вивантаження всіх отриманих квитанцій в текстовому і оригінальному вигляді реалізовано у вигляді збереження архіву. В цей же архів потрапляє підписаний і зашифрований звіт. У результаті ми маємо повний комплект оригіналів електронних документів при подачі звітності підприємством або підприємцем.
На ілюстрації (див. вище) кнопка вивантаження архіву з квитанціями обведена червоним контуром.
Для багатьох важливо зберігати паперову копію електронних версій квитанцій. Тому на сервісі реалізовано друк всіх квитанцій і повідомлень в одному документі.
Друковану версію можна зберегти або надрукувати прямо з браузера. Розглянемо ці можливості на прикладі використання сучасного браузера Google Chrome, одного з кращих браузерів. Сервіс створює друковані документи у форматі PDF, що дозволяє отримувати відмінну якість. Для роботи з документом PDF браузеру Google Chrome не потрібно окремої установки додаткових програм і модулів (в цьому його перевага перед рештою браузерів, які використовують сторонній модуль і для якого необхідна установка Adobe Acrobat Reader). Отже, документ з квитанціями відкрито для друку, у вікні на робочому столі сервісу WebZvit, і при переміщенні покажчика миші в правий нижній кут вікна з'явиться панель управління PDF-документом (див. ілюстрацію нижче). У рамочці обведені дві кнопки - «зберегти» і «друк». З їх допомогою документ з квитанціями вашого електронного звіту можна зберегти у файлі або у вигляді «твердої копії».
Основні переваги використання електронного цифрового підпису для шифрування і підпису звітів на сервісі WebZvit «Електронне підприємство»:
- безкоштовне використання;
- автоматичне завантаження ваших сертифікатів онлайн одним кліком;
- ніяких складних додаткових налаштувань і установок програм;
- не треба дотримуватись послідовності читання ключів бухгалтера, керівника або друку;
- сервіс сам визначить і підкаже які ключі вже завантажені, а які ще треба додати до звіту;
- автоматична відправка звіту та отримання квитанцій та їх взаємна прив'язка;
- всі квитанції в одному вікні;
- роздруківка квитанцій одним, добре оформленим документом;
- сервіс збереже всі квитанції (тексти і підписані оригінали) разом з підписаним звітом в одному архіві.