Увага! Архівний матеріал.

Інформація в цій статті застаріла!<br/>Читайте актуальну інформацію в останніх публікаціях розділу

Статті

Три штрихи до звіту підприємця щодо єдиного соціального внеску.

09-02-2012

Інформація у цій статті застаріла!

Читайте актуальну інформацію в останніх публікаціях розділу "Статті".

 Штрих перший.

 Якщо підприємець протягом року оформив пенсію та продовжує свою діяльність він формує та подає звіт “Форма №Д5” за періоди роботи з початку року (або з початку діяльності якщо її розпочато протягом року) до дати формування заяви на призначення пенсії. При перерахунку пенсії діє аналогічний механізм.

 При звітуванні за повний рік до 1 квітня року, наступного за звітним, такому підприємцю, необхідно сформувати та подати звіт, в якому необхідно зазначити повністю всі дані за звітний рік - з початку звітного року до кінця звітного року.

 Тобто, підприємцем, який протягом року звертався до Пенсійного фонду за призначенням або перерахунком пенсії, звіт за рік буде складатися двічі - до дати формування заяви на призначення/перерахунок пенсії та повний звіт за звітний рік. Останній за датою подання звіт буде актуальним.

 Штрих другий.

 В разі якщо протягом року підприємець змінює форму оподаткування з загальної системи на спрощену при звітуванні за повний рік до 1 квітня року, наступного за звітним, такому підприємцю, необхідно сформувати та подати звіт “Форма №Д5”, який буде містити одночасно таблицю 1 та таблицю 2.

 Таблиця 1 заповнюється за період перебування підприємця на загальній системі оподаткування.

 Таблиця 2 заповнюється за період перебування підприємця на спрощеній системі оподаткування.

 Штрих третій.

 Якщо підприємець протягом року припиняв свою діяльність, а потім відновив її він формує та подає єдиний звіт “Форма №Д5”, в якому необхідно зазначити повністю всі дані за звітний рік - з початку звітного року до кінця звітного року. Місяця, в яких не велася діяльність, не заповнюються.