Увага! Архівний матеріал.

Інформація в цій статті застаріла!<br/>Читайте актуальну інформацію в останніх публікаціях розділу

Статті

Основні відмінності нового звіту по єдиному внеску (частина друга).

13-09-2011

Інформація у цій статті застаріла!

Читайте актуальну інформацію в останніх публікаціях розділу "Статті".

Продовжимо розмову, яку ми розпочали в попередній статті (частина перша) про оновлену звітність до Пенсійного фонду. На черзі найбільш складна для заповнення таблиця звіту — таблиця 6.

Зміни в таблиці 6 торкнулися не лише її форми, а також її змісту.

За формою таблиця отримала дві додаткові графи:

1. Реквізит 13. “Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності” – заповнюється кількість календарних днів з тимчасової непрацездатності (відповідно до листа з тимчасової непрацездатності - лікарняного) окремо за кожний місяць, на який припадає период непрацездатності. В цих рядках обов'язково зазначається “Код категорії ЗО” – 29. Розглянемо приклад:

  • період непрацездатності з 23.07.2011 по 5.09.2011;

  • заповнюються 3 рядки в звіті за вересень: 1) код категорії — 29; місяць — 07; кількість днів — 9; 2) код категорії — 29; місяць — 08; кількість днів — 31; 3) код категорії — 29; місяць — 09; кількість днів — 5.

2. Реквізит 14. “Кількість календарних днів без збереження заробітної плати” – заповнюється кількість календарних днів відпустки в яких перебувала особа за власний рахунок, що припадають на звітний місяць. Максимальна кількість днів такої відпустки не більше 15 на рік (відповідно до статті 26 Закону України “Про відпустки”).

За змістом таблиця 6 отримала додаткові коди для заповнення.

По-перше “Коди категорії ЗО” доповнено новим кодом 32. Цей код призначений для окремої категорії працівників — працюючих інвалідів та прийшов на заміну кода категорії 2 (!тільки для цієї категорії, решта працюючих інвалідів подається в звіті з кодом 2). Код 32 означає працюючіх інвалідів на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР. Де нарахування на заробітну плату (дохід) застрахованої особи страхувальником – 8,41%, а утримується із заробітної плати (доходу) застрахованої особи – 6,1%.

По-друге розширено довідник кодів «Типу нарахувань». До існуючих кодів з 1 по 5 додано коди 6, 7, 8, 9. Відповідні коди призначено для виправлення нарахувань заробітної плати до 1.01.2011, тобто до введення в дію Закону про збір та облік єдиного внеску. Значення цих кодів викладено після основної таблиці форми у вигляді коментаря:

6 – сума заробітної плати (доходу), нарахована в попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;

7 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;

8 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку при перевірці органом Пенсійного фонду донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;

9 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку при перевірці органом Пенсійного фонду зменшено нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

Коди 6 та 7 використовуються виключно у випадку самостійно знайденної помилки за роки до 2011. Коди 8 та 9 використовуються виключно для сум знайдених помилок при перевірках державних органів за роки до 2011. Загальна сума рядків з кодами 7-9 по таблиці 6 повинна відповідати сумам проставленим в графі 3 додатка 1 до таблиці 1 звіту у відповідних рядках.

В наступній статті розглянемо решту таблиць нового звіту.