Як працювати з електронним цифровим підписом на WebZvit - частина друга, відправка звітів.

26-10-2012

 У попередній статті ми налаштували сервіс для використання електронного цифрового підпису. Тепер перейдемо безпосередньо до підписування та відправлення звітів, а також отримання та читання квитанцій про приймання звітів.

 У кожного звіту на панелі інструментів, угорі вікна, в момент редагування знаходиться кнопка «Відправити». Вона активна лише тоді, коли звіт збережений. Після натискання на цю кнопку сервіс виведе вам вікно з запитом зчитування ваших особистих секретних ключів.1

У випадку якщо ви в налаштуваннях електронного цифрового підпису попередньо не зберегли ваші сертифікати на сервері, вам буде запропоновано спочатку завантажити сертифікати в поточному сеансі підписування звіту.

 Послідовно відкриваючи файли ваших ключів за допомогою стандартного діалогового вікна, ви кожного разу повинні ввести пароль для даного ключа. Послідовність, з якою ви відкриваєте ключі, не важлива. Наприклад, у випадку з трьома ключами, спочатку ви можете відкрити ключ керівника, потім печатки, а потім бухгалтера. Сервіс сам розпізнає тип ключа і вкаже у вікні які ключі завантажені, а які ні. Аналогічно ви поступаєте і при читанні сертифікатів. Їх можна завантажити або всі разом за один раз, або по черзі.2

 В результаті успішного завантаження всіх ключів (сертифікатів) текст на кнопці у вікні підписування звіту зміниться на наступний «Підписати та надіслати звіт».

 Якщо до натискання на цю кнопку ви закриєте вікно підписування звіту, то тим самим ви скасуєте процедуру відправки вашого звіту.

 Увага! Після натискання на кнопку «Підписати та надіслати звіт» ваш звіт буде негайно відправлений у той державний орган куди він призначається.

 Після того як ваш звіт був доставлений в центр приймання звітності, вам будуть спрямовані повідомлення та/або квитанції, в залежності від того який звіт ви відправляли. Всі квитанції підписані і зашифровані центром приймання звітності, для того щоб тільки ви мали можливість їх прочитати. Переглянути всі квитанції по конкретному звіту можна у вікні архіву звітів, вибравши по кнопці «Дія» пункт «Квитанції ЕЦП».

3 Якщо ви вже раніше переглядали квитанції, які прийшли, то на ваш запит відкриється вікно, де за допомогою вкладок зліва-направо будуть розташовані всі отримані за цим звітом квитанції. У разі якщо квитанція повідомляє про помилку в надісланому звіті, то її текст буде червоним, якщо квитанція «чиста», її текст буде зеленим.

 Якщо ви отримали нові квитанції, то вам буде запропоновано перед переглядом розшифрувати їх, при цьому відкриється вікно зчитування ключів, аналогічне тому що відкривається при підпису звіту. Після того як ключі будуть успішно зчитані, відкриється вікно перегляду квитанцій (опис див. вище).

 У завершенні необхідно розповісти які стадії проходить звіт на всіх етапах обробки, які статуси йому присвоює сервіс. Етап перший створення та редагування - новий і збережений звіт приймає статус «редагується», такі звіти можна видалити або відправити, підписавши ЕЦП. Етап обробки звіту після відправлення - звіту можуть присвоюватися статуси: «відправлений» - звіт відправлений, але по ньому не прийшла жодна квитанція; «помилка» - остання прийнята квитанція містить помилки; «на обробці» - квитанції не містять помилок, але не прийшла фінальна квитанція; «зданий» - прийшли всі квитанції за звітом, вони не містять помилок.