Електронний цифровий підпис - користуйтеся з легкістю
22-10-2012
Електронний цифровий підпис, три простих слова, які об'єдналися в «страшне» для багатьох словосполучення. Сервіс онлайн бухгалтерії WebZvit здатний розвіяти ці «страхи», почнемо.
Слово перше - «електронна», яке обіцяє вам в самому кращому випадку один день пошуків, читання документації, установки, настройки декількох різних програм, а якщо ви всього цього не розумієте, то тільки виклик фахівця вас «врятує».
Сервіс WebZvit дозволить не згадувати вам крилатий вислів про порятунок потопаючих. Ви щодня користуєтеся інтернетом: пошуком необхідних сайтів, спілкуєтеся в соціальних мережах, ведете листування за допомогою електронної пошти. Працювати з сервісом онлайн бухгалтерії WebZvit так само просто і головне безкоштовно. Досить зареєструватися на сайті сервісу і вас зустріне знайомий інтерфейс (зовнішній вигляд), кнопки, віконця і т. д.
Слово друге - «цифрова». В даний час викликає стійкі асоціації з різними персональними мобільними пристроями. Ваш цифровий підпис теж являє собою якийсь унікальний пристрій - програму, за допомогою якої вам надається можливість працювати з документами і зокрема зі звітами в безпаперовому, електронному вигляді. Підпис став цифровим завдяки складним математичним формулам і алгоритмам. Всі формули зібрані в криптографічну бібліотеку, побудовану за державними стандартами і ліцензовану на території України (докладніше читайте тут).
І нарешті «підпис». Насправді ніякого підпису ви, отримавши його, не побачите. Вам видадуть по два файли на кожний підпис на будь-якому вибраному носії, будь-то оптичний CD / DVD диск або флешка. Ці два файли є взаємодоповнюючі половинки одного цілого - електронного цифрового підпису. Одна половинка - сертифікат відкритого ключа, який публікується і доступний кожному для того щоб підтверджувати ваш підпис. Друга - ваш секретний ключ, який треба зберігати подалі від чужих очей і використовувати при підписанні електронних документів. Секретний ключ додатково захищений паролем, не повинен нікому передаватися і не повинен ніде публікуватися. У процесі використання сервісу WebZvit сертифікати відкритого ключа можна зберігати безпосередньо в параметрах Вашої організації, що додає додаткову зручність у використанні. Секретні ключі навпроти ніколи не зберігаються сервісом і їх паролі не запам'ятовуються. При підписанні звіту ви завжди вказуєте де знаходяться ваші секретні ключі і потім вводите їх паролі. Все виконується локально на вашому комп'ютері і не передається по мережі інтернет на сервера сервісу.
Як на практиці, за допомогою сервісу онлайн бухгалтерії WebZvit, підписати звіт і відправити його в державні органи, а потім отримати і прочитати квитанцію про успішну подачу ми дізнаємося з наступної статті ...